• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Hayatimiz-FEN/193354684027651
Üyelik Girişi
Ne Aramıştınız?
Her güne bir dua

Site Haritası
Recep GÖLÜKÇÜ
golukcu@hotmail.com
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–3
03/12/2013

10- Sevdikleriniz için fedakârlıktan kaçınmayın. Çünkü sevdiğiniz kişi ya da kişiler için fedakârlıkta bulunmanız aranızdaki sevgi bağını güçlendirecektir. Aynı zamanda yapacağınız fedakârlık aranızdaki sevginin göstergesi de olacaktır. Anne babanın evladı için yaptığı ya da göze aldığı fedakârlığı, Ferhat’ın Aslı için dağları delmesini bu bağlamda düşünebiliriz. Herhangi bir zamanda yangından ya da boğulmak üzere olduğu sudan evladını çıkarmak için kendi canını feda eden anne ya da baba haberlerini medyadan mutlaka okumuş ya da izlemişsinizdir.
11-  Sevdiğiniz kişi ya da kişiler için değerli olan kişileri önemseyin. Onlara değer verin. Çünkü onlara değer vermeniz sevdiğiniz kişi tarafından kendisine değer vermeniz şeklinde algılanacaktır.  Bu aynı zamanda sevdiğinizi topyekun çevresi ile birlikte kabullenip sevdiğiniz anlamına da gelecektir. Bu husus evliliklerde daha çok ön plana çıkmaktadır. Eşiniz, onun ailesine ve arkadaşlarına değer verdiğiniz ölçüde kendisini değerli hissedecek ve mutlu olacaktır. Onun mutlu olması da şüphe yok ki sizi mutlu etme çabası olarak size geri dönecektir.

                              
12- – Sevdiklerinizin neleri sevip neleri sevmediklerini öğrenin ve onların sevmedikleri şeyleri yapmaktan kaçının. Yani onların ortamlarını mümkün olduğunca onları mutlu edecek şekilde düzenlemeye bakın. Bu durum sevdikleriniz için fedakârlık yapmakla ilgili maddeyle de iç içe girmiş gibi görünmektedir. Çünkü zaman zaman onlar için özen göstermeniz sizin için bazı alışkanlıklarınızdan ya da zevklerinizden vazgeçme anlamına gelebilir. Sizin için zevk verici bir alışkanlık sevdikleriniz için katlanılması gereken bir durum ise, onu bu sevmediği duruma katlanmak zorunda bırakmamanız aranızdaki sevgi bağının kuvvetlenmesine neden olacaktır.
13- Sevdiklerinizi değiştirmek yerine kendinizi değiştirmeyi deneyin. “Benim annem babam, benim kardeşim, benim evladım, benim arkadaşım benim istediğim şekilde olmalı” mantığıyla sevdiklerimizi değiştirmeye çalışmak bencilliktir. Aynı zamanda sahiplenme duygusunun eğitilmemiş olduğunun göstergesidir. En azından onlardan beklediğiniz değişim kadar siz de onlar için değişmeyi göze almak durumundasınız. Sevdikleriniz için yapılan fedakarlığın sevginin göstergesi olabileceğini düşünürsek onları değiştirmekten çok onlar için değişmeyi göze almak gerektiği gerçeği ile karşı karşıya geleceğiz zaten.Paylaş | | Yorum Yaz
3955 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

ÇOCUKLARDAKİ OLUMSUZ DAVRANIŞLARI OLUMLUYA ÇEVİRME YÖNTEMLERİ-1 - 22/03/2016
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–13 - 17/04/2014
EĞİTİM VE BİZ - 17/04/2014
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–14 - 17/04/2014
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret3901306
Her güne bir hadis

Hava Durumu
Anlık
Yarın
22° 5°