• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Hayatimiz-FEN/193354684027651
Üyelik Girişi
Ne Aramıştınız?
Her güne bir dua

Site Haritası
Recep GÖLÜKÇÜ
golukcu@hotmail.com
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–1
17/11/2013

1-Onu sevdiğinizi ve ona değer verdiğinizi sık sık belli edin. Söylenmeyen ve davranışlarla belli edilmeyen sevgiden karşı tarafın haberdar olması imkânsızdır. Hâlbuki sevmek kadar sevilmek de ihtiyaçtır ve kişinin sevildiğini bilmek en doğal hakkıdır diye düşünüyorum. Herkes bir şekilde sevdiğini mutlu etmek ister. Sevdiğiniz kişiye “seni seviyorum” dediğinizde karşınızdaki kişi sizin sayenizde mutlu olmuş olur. Çünkü sevildiğini bilmek mutluluk kaynağıdır. Onu mutlu görmek her şeyden önce sizi mutlu edecektir. Dolayısıyla hem kendinizi hem de sevdiğinizi mutlu etme adına sevginizi söz ile ya da davranışlarınızla belli edin lütfen.

2-Her insan özeldir ve kendini özel hissetmekten mutlu olur. Sevdiğiniz kişi ya da kişilere ara sıra da olsa özel bir hediye vererek kendisini özel hissetmesine olumlu katkı sağlayın. Sevgi bir fidan gibidir. Bakım ister. Emek ister. Nasıl ki bir fidanı toprağa dikmek o fidanın yetişmesi için yeterli değilse seviyorum demek de tek başına yeterli değildir. Toprakla buluşturduğumuz fidanı gübreleyip beslediğimiz gibi, sulayıp çapaladığımız gibi, zararlı bitkilerden ve hayvanlardan koruduğumuz gibi sevgimiz için de emek harcamamız, sevgimizi taze tutmak ve arttırmak için gayret içinde olmamız gerekmektedir.

                             

3-Bir arkadaşa ihtiyacı olduğunda mutlaka onun yanında bulunun. Sevdiğiniz kişi ya da kişiler her kim olursa olsun onlardan sadece birine ihtiyacınız olduğunda yanınızda olmalarını beklemeyin. Onların da zaman zaman kendilerini yalnız hissedecekleri zamanlar olabileceğini ve bir dostun, bir arkadaşın varlığını hissetmeye ihtiyaç hissedebileceklerini düşünün. Yani onların yanında olmaya özen gösterin. Sevdiğimiz kişi ya da kişilerle olan ilişkilerimizde bencil olmamaya yani sürekli alıcı değil alıcı olduğumuz oranda verici de olabilmeye dikkat etmeliyiz.
4-Ona her zaman için vakit ayırın. Herhangi bir kişiye zaman ayırmanız onun kendisini iyi hissetmesine neden olacaktır. Bir kişiyi seviyorsanız o kişinin kendisini iyi hissedip etmemesi sizin için diğer insanların kendilerini nasıl hissedeceklerinden daha önemli olacaktır. Dolayısıyla sevdiklerinize zaman ayırmanız karşı tarafı olduğu kadar sizi de mutlu edecektir aslında. Çünkü sevdiğiniz birinin kendini iyi hissetmesi yani mutlu olması sizi de mutlu edecektir.
5-Özel günlerinde kesinlikle hatırlayın. Kişi sevdiklerini mutlu etmeyi isterse onun için özel olan ne varsa onlar hakkında bilgili olması gerekir. Çünkü hepimiz bizim için önemli olan bazı zamanlarda sevdiklerimizin, dostlarımızın bizi hatırlamalarını isteriz. Hatırlanmak hoşumuza gider. Bizim hoşumuza giden durumların onların da hoşuna gideceğini düşünerek onları özel günlerinde hatırlamaya özen göstermek gerekmektedir.Paylaş | | Yorum Yaz
4023 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÇOCUKLARDAKİ OLUMSUZ DAVRANIŞLARI OLUMLUYA ÇEVİRME YÖNTEMLERİ-1 - 22/03/2016
Çocuklarımızı olumlu yönde geliştirmek istiyorsak anne babanın evetleri gerçek “evet”, hayırları gerçek “hayır” olmalıdır. Anne farklı baba farklı davranırsa çocuk anneye karşı başka davranan babaya karşı başka davranan bir çocuk olacaktır.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–14 - 17/04/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişiler yaptıklarınıza bir yenisini ekleyin. Onlar için bir şeyler yaptığınızdan ve bunu seve seve yaptığınızdan, sevdikleriniz için bir şeyler yapmaktan gocunmadığınızdan eminim.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–13 - 17/04/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişilere kendileriyle ilgili olsun ya da olmasın herhangi bir konudaki endişelerinizi söylemekten çekinmeyin. Endişeli olmak insanı gerebilir. Bu da davranışa yansır. Kişiyi olduğundan daha asabi ve saldırgan yapar.
EĞİTİM VE BİZ - 17/04/2014
ğitimi bir üçgene benzetmek mümkündür. Bu üçgenin bir köşesinde öğretmen(okul), bir kösesinde öğrenci, diğer köşesinde de veli vardır. Okul-öğrenci-veli üçlüsü arasındaki iletişim kuvvetli olursa eğitimde kaliteyi yakalamak kolaylaşır.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–12 - 05/03/2014
Seven kişi sevdiği kişi ya da kişilerin mutlu olmalarını isteyecektir.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–11 - 18/02/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişiler hakkında iyimser olmaya dikkat edin. Sevdiğiniz kişiler hakkındaki iyimser düşüncelerinizi pekiştirin. Bu da onların davranışlarında ve sözlerinde görünüşte bulamasanız bile mutlaka bir iyi niyet arayın.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–10 - 27/01/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişilerin iyilikleri karşısında teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Toplumda maalesef çoğu zaman samimiyetler laubalilikle karıştırılır. Sevdiklerimize teşekkür etmek, onlardan gerektiğinde özür dilemek çoğu kez ihmal edilir.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–9 - 19/01/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişilerce özel olan neyse onu bulun ve ona siz de özel muamele yapın. Sevdiğiniz kişi ya da kişilerin değer verdiklerine değer vermeniz, onların önemsediklerini önemsemeniz sevdiğiniz kişi ya da kişileri mutlu edecektir.
SEVGİNİZİ ARTIRMANIN YOLLARI–8 - 12/01/2014
Sevdiğiniz kişi ya da kişilerin duygularına öncelik verin. Sevdiğiniz kişi ya da kişilerin ne hissettikleri ya da ne hissedecekleri sizin için önemli ve öncelikli olmalıdır.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret3999690
Her güne bir hadis

Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 6°