• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Hayatimiz-FEN/193354684027651
Üyelik Girişi
Ne Aramıştınız?
Her güne bir dua

Site Haritası
Tuncer ALTIPARMAK
tunceraltiparmak@hayatimizfen.com
BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR
02/04/2013

   “Biri Bizi Gözetliyor” bir zamanların vazgeçilmez tv programı. BBG evi dersek belki daha iyi hatırlarsınız. Erkek, Kız yaklaşık 10-12 kişinin bir eve yerleştirildiği ve o evde belli bir süre  kaldıkları, yaşadıkları her anı kaydeden onlarca kameranın olduğu proğram.

                              

 

   Yarışmacıların her biri o kadar kamera tarafından izlenildiklerini bildiklerinden hiçbir zaman doğal davranamamıştır. Her anları kameralar tarafınca kaydedildiği için beğenilmek uğruna olduğundan farklı görünmüşlerdir. Örneğin günlük hayatta asabi karaktere sahip bir insan yarışmada çok daha mülayim, sakin görünmeye çalışıyordu. Günlük hayatta yaptığı yanlış davranışları kameralar kaydettiğinden dolayı yapmamaya çalışıyordu…. Acaba biz o yarışamaya katılsaydık kendimiz gibi olabilir miydik? Yoksa bizde rol mü yapardık izlenildiğimizi bildiğimizden? Yarışmayı kazanmak için programcıların koymuş olduğu  kurallara uyar mıydık sonuna kadar iyi düşünelim. Evet yarışmayı kazanmak için kuralları uygulardık sanırım.

 

 

   Gel gelelim sözün özüne. Tüm bunları acaba niçin hatırlatmak istedim? Sıradan bir yarışma programı diyebilirsiniz belki. Ancak buradan çok güzel bir mesaj çıkarabiliriz…

 

   Kainatın yaratıcısı yüce Allah her şeyi gören ve her şeyi bilendir. Yaşadığımız her an hatta her saniye en ince ayrıntısına kadar Allah tarafından  verilen emir ile meleklerin kameralarından ( tabiri caizse) kaydedilmektedir. Belki o yarışmada kameraların görüntü alamadığı birkaç yer vardır. Ancak meleklerin görüntü alamayacağı, Allah’ın görmediği hiçbir yer yoktur.

 

   İşte bu yüzdendir ki yaptığımız her davranışı Birinin Bizi Gözetlediğini düşünerek yaparsak ve bu hayatın sonunda Allah’ın koyduğu kurallara uyanların, bu dünya yarışmasında galip geleceğini ve Allah’ tarafından ödüllendirileceğini bilirsek sanırım kimse kimsenin kalbini kırmazdı. Merhamet duygusu daha çok gelişirdi. Hırsızlık biterdi ve daha nice kötülükler azalır iyilikler artardı.

 

Unutmayın!..... Biri Bizi Gözetliyor… Hem de en ummadığınız anları bile kaydediyor.

                       

                                  Allah her şeyi görendir. 

 Paylaş | | Yorum Yaz
5966 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

FEN HAYATTIR HAYATIMIZ FEN - 22/05/2013
Yeni Eğitim Öğretim Yılına Başlarken - 04/09/2012
ZORUNLU EĞİTİM 4+4+4 OLMALI MI? - 28/02/2012
FARKINDALIK - 24/02/2011
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam232
Toplam Ziyaret3857284
Her güne bir hadis

Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° -5°