• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Hayatimiz-FEN/193354684027651
Üyelik Girişi
Ne Aramıştınız?
Her güne bir dua

Site Haritası
Emine BOBUŞ
eminebobus@hayatimizfen.com
BÜYÜK İŞLERİN YAŞI
29/01/2013

 

  Bildiğim kadarıyla bütün güzel insan eylemleri,nasıl olursa olsun hep 30’undan önce başarılmıştır.Ben 30 yaşını geçenlere aptal demiyorum.Ancak bir çocuğun hayal gücüyle,yetişkin bir insanın hayal gücünü değil ki kıyaslamak aynı kefeye bile koyamazsınız.

  Bunu Animal için de söyleyebilirim. Yaşamının yarısından çoğunu gençliğinde kazandığı ünle yaşadı.Ancak bazı boş ruhlara göre ise asıl o yaştan sonra adam oldu.Ama ona göre hiç de öyle değildi.O asıl büyüdükçe hayal gücünün kaybolmasından,büyümekten korkardı.Ve ona göre,(ben de katılıyorum)30 yaşından sonra beyin gücünün artacağına,azaldığını söylemek daha doğruydu. Bu konuda ünlü düşünür, yazar Hontaigne ‘de şöyle demiştir:

-Yaşın ağırlığı altında bazı insanda ilk önce beden ,bazı insanda da ilk önce kafa iflas eder.

                             

   Ben de bu düşünceye katılıyorum. Çünkü beyinleri,midelerinden ve bacaklarından önce yıprananları çok gördüm.Bu,insanın kendisinin bu durumun  farkına varamadığı için daha tehlikeli bir durumdur.Paylaş | | Yorum Yaz
5025 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Al Beni Öğretmenim - 26/03/2013
Al beni öğretmenim Tozlu beyaz ellerinle.....
BENİ AFFET AĞUSTOS BÖCEĞİ - 02/03/2013
Yolda yürürken bir karınca görürseniz yakından bakın. Mahzun bakışı yorgunluğundan değil, yaptığı hatanın verdiği çaresizliğindendir.
7’DEN 70’E ANAYASA - 12/01/2013
İnsanların nasıl yaşayacakları, hangi haklara sahip oldukları, hangi ödevlerle yükümlü kılındıkları anayasada yer alır. Anayasa en üst kurallar bütünüdür.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret3999690
Her güne bir hadis

Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 6°