• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Hayatimiz-FEN/193354684027651
Üyelik Girişi
Ne Aramıştınız?
Her güne bir dua

Site Haritası
Tuncer ALTIPARMAK
tunceraltiparmak@hayatimizfen.com
Yeni Eğitim Öğretim Yılına Başlarken
04/09/2012

Değerli veliler ve sevgili öğrenciler;

   Yeni eğitim öğretim yılı başlarken her yıldan değişik olarak bu yıl ki heyecanımız biraz daha farklı. Malum eğitim- öğretim sistemimiz bir değişim sürecinden geçiyor. Önce FATİH PROJESİ kapsamında okullara yerleştirilen akıllı tahtalar, öğrencilere dağıtılan  ve dağıtılacak olan taplet bilgisayarlar, sonra 4+4+4 zorunlu 12 yıllık kesintisiz eğitim, 1. ve 5. sınıfları bekleyen yenilikler. Tüm bunlar her kesim vatandaşımızı doğrudan etkileyen bir süreç. Çünkü geleceğimiz bugünün çocuklarının elinde olacak.

 

 

   Değişim süreçlerinin sancılı bir dönem olduğu  gerçektir. Bize düşen bu dönemi zararsız bir şekilde  atlatmaya çalışmaktır. Şunu unutmamak lazım eğer biz başarılı olmak istiyorsak sistem ne olursa olsun üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Bu ülkede liselere giriş sistemi, üniversitelere giriş sistemi  bir çok kez değişmiştir. Değişim olsa da iyi okullara, iyi bölümlere yerleşen öğrencilere bir bakın, sürekli ve disiplinli çalışma yapanlar olduğunu göreceksiniz.

 

   Eğitim sistemini biz değiştirmiyoruz, bize düşen sistem ne olursa olsun elimizden geleni hatta daha fazlasını yapmaya gayret göstermektir. Veli olarak çocuklarımızla daha çok ilgilenmeliyiz, onlara gösterdiğimiz  alakayı daha da artırmalıyız. Öğrencilerimiz ise işi baştan sıkı tutmalılar. Unutmamak lazım ki taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Allah’a ibadetin bile az da olsa sürekli olanı makbuldür.Bu yüzden çalışmalarımız  da  sürekli olmalıdır. Bir plan dahilinde düzenli çalışmayı öğrenmeliyiz.

    Biz öğretmenler ise öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamak için kendimizi sürekli olarak yenilemeliyiz.

 

   2012-2013 Eğitim Öğretim Yılının tüm öğrenci-veli ve öğretmenlerimize hayırlı olması dileğiyle…..

 Paylaş | | Yorum Yaz
8115 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

FEN HAYATTIR HAYATIMIZ FEN - 22/05/2013
BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR - 02/04/2013
ZORUNLU EĞİTİM 4+4+4 OLMALI MI? - 28/02/2012
FARKINDALIK - 24/02/2011
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam227
Toplam Ziyaret3857279
Her güne bir hadis

Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° -5°